افراد ثروتمند 1

دلایل ثروت افراد

بررسی دلایل ثروت افراد

آیا تا بحال فکر کرده اید چرا بعضی از مردم ظاهرا خیلی راحت پول بدست می اورن  و این در حالی که بعضی دیگه زندگی خیلی سختی رو از نظر مالی دارند و حتی زیر مخارج روزانه هم مانده اند ؟؟؟

شاید پیش خودتون فکر کنید خب معلومه این تفاوت مربوط یکی از این موارد است ” مدرک تحصیلی ، هوش بالاتر ، مهارت هایی که بلد هستند ، ارتباطات و یا خوش شانسی ” اوناهاست . بعضی ها هم ممکن بگن موارد دیگه ای مثل ” شغل و کسب و کار آنها ، خانواده ای که توی اون بزرگ شدن ”  دلیل اصلی ثروتمند شدن افراد هست.

بعضی ها هم کمی بدبین هستند و میگن خب معلومه طرف کلاهبرداره و یا خب معلومه ارث پدری ” بهترین شغل دنیا داشتن بابای پولداره “.

اما من میخوام بگم دلیل اصلی ثروت افراد هیچکدوم از اینها نیست و ثروتمند شدن به چیزهای دیگه ای وابسته است.

افکار نقش اساسی در ثروت و فقر ایفا می کنند

میخوام کمی واضح تر باهاتون حرف یزنم و بگم خب شما اگر شما هم موارد بالا رو عامل موفقیت و ثروت افراد میدونید بهتره یک نگاهی به دور و اظرافتون بکنید.

چقدر اطرافتون و توی آشنا و فامیل دارید افراد تحصیل کرده در مقاطع عالی که با حقوق متوسط و کم دارن کار میکنند و حتی بعضی ها کار هم ندارند ، ولی در عوض هممون دیدیم افرادی رو که سواد بالا که هیچ حتی اسمشون رو هم بلد نیسند بنویسند ولی در ثروت و مکنت هستند. البته من با علم و تحصیلات مخالف نیستم و خودمم تحصیلات عالیه دارم ولی عقیده دارم نمیتونه دلیل اصلی موفقیت و ثروت باشه ولی میتونه کمک کنه ما راحتر به اهداف و خواسته هامون برسیم.

بعضی ها معتقدیم که باید هوش خیلی بالایی داشته باشیم و سرشار از خلاقیت باشیم تا بتونیم به ثروت برسیم و با استعداد معمولی نمیشه به ثروت رسید ، ولی حداقل مطمئنم من خودم خیلی باهوش نیستم و خیلی افراد دیگه هم اطراف خودم میشناسم که استعداد خارق العاده ای نداشتن ولی از نظر مالی تونستیم به ثروت های بالایی برسیم. به قول نیوتن که میگه نبوغ یعنی 2% استعداد و 98% تلاش . البته جلوتر میگم که این تلاش حتما نباید فیزیکی و جسمی باشه.

این مطلب را بخوانید  روانشناسی ثروت

خوش شانسی دلیل اصلی ثروت و خوشبختی : اگر کمی در زندگی افراد واقعا موفق و ثروتمند دقت کنیم و اهل تحقیق باشیم میبینیم که خیلی کمتر 1% از اونها بر اثر شانس و اقبال به ثروت رسیدن ولی در مقابلش افراد خیلی زیادی بودن که تو قرعه کشی ها برنده شدن یا بهشون ارثیه رسیده و یا به طریقی یک شبه به پول زیاد رسیدن ولی بعد از مدتی به وضعیت قبلیشون برگشتن و یا حتی وضعیتشون بدتر هم شده .

بعضی ها هم از راههای نادرست و کلاهبرداری به پول رسیدن ، من هم نمیگم این افراد وجود ندارن . اما اونها پولدارن ولی هیچ وقت ثروتمند نمیشن.

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *