عکس کارافرین با دست خالی

ثروت سازی و کارافرینی با دست خالی

عکس کارافرین با دست خالی

کارافرینی با دست خالی

چکونه با دست خالی کارافرین و ثروتمند شویم

سلام به تو دوست عزیزم

خیلی از ما همیشه دنبال فرصت مناسب میگردیم تا کار رو شروع کنیم ولی معمولا ذهن و فکرمون میره سمت موانع و ما هم دست از تلاش بر میداریم. یکی از مهمترین افکار و باورهایی که باعث میشه ما هیچ وقت شروع نکنیم ” نیاز به داشتن سرمایه اولیه ” برای شروع است.

تا وقتی که ما این باور روداریم که فقط با یک سرمایه اولیه میشه یک کار ایجاد کرد ، فقط و فقط کارهایی به ذهنمون میرسه که قطعا باور ما رو تایید میکنه  و نیاز به پول زیادی داریم. اما واقعا به اطرافت و کارآفرینهای بزرگ نگاه کن چندتا از اونها بدون هیچ پول و سرمایه ای شروع کردن و به ثروت های خیلی خیلی بالا دست پیدا کردن.

کارافرینی و ثروت آفرینی با کمترین امکانات

دیروز داشتم تحقیقی میکردم و به چیز جالبی رسیدم که اسمش رو میگذارم ” گاراژی ها ” و مربوط میشه به چندین کارافرین برتر و ثروتمندان بزرگ دنیا که کارشون رو از توی گاراژ خونشون آغاز کردن.

شاید اسم دره سیلیکون ولی silicon valley  براتون آشنا باشه . درسته این همون منطقه معروف در آمریکاست که درحال حاضر خیلی از قول های تکنولوژی دنیا اونجا دفتر دارن . اما جالب بدونید تاریخچه ایجاد این منطقه رو گاراژی میدونن که در دهه 30 میلادی دو دانشجوی دانشگاه استنفورد بنام های ”  دیوید هیولت” و ” ویلیام پاکارد ” یا همان اچ پی HP معروف فعالیت خودشون رو در اونجا آغاز کرده بودند. این گاراژ در حال حاضر نماد دره سیلیکون ولی شناخته میشه .

عکس کارافرینی با دست خالی اچ پی

کارافرینی با دست خالی اچ پی

و اما شرکتهای بزرگ و معروفی که کارشون رو از یک گاراژ شروع کردند

این مطلب را بخوانید  زندگی نامه فاطمه مقیمی زن میلیادر ایرانی

Walt Disney والت دیزنی

در سال 1923 روی و والت دیزنی در گاراژ کوچک خانه عمویشان کار خود را بر روی ” کمدی های آلیس ” که بعدتر تبدیل به تولید انیمیشن ” آلیس در سرزمین عجایب “شد.  در سال 2017 میلادی دیزنی به یکی از پر درآمدترین مجموعه های رسانه ای جهان تبدیل شد و صاحب شبکه های کابلی، نشریه و بخش های موسیقی و تئاتر است و صاحب 14 پارک، معروف به دیزنی لند در سراسر دنیا است. این شرکت در حال حاضر معروف ترین تولید کننده انیمیشن و فیلم کودکان است.

تصویر والت دیزنی گاراژی ها

عکس والت دیزنی در گاراژ

HP اچ پی

در سال 1939 ”  دیوید هیولت” و ” ویلیام پاکارد ” دو فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد با سرمایه 538 دلار شرکتشون رو در یک گاراژ معمولی آغاز کردند. جالب بدونید اولین محصولشون در همین گاراژ تولید شد و ” والت دیزنی ” یکی از نخستین مشتری هایشان بود.  در حال حاضر و در سال  2017 گاراژ اونها تبدیل به یک موزه شخصی شده و به عنوان زادگاه سیلیکون ولی شناخته میشه. شرکت HP  از سال 2007 تا سال 2013 پیشروترین شرکت تولید کننده کامپیوتر در دنیا بود.

عکس لوگو اچ پی

عکس شرکت اچ پی

 

Apple اپل

در سال 1976 استیو جابز و استیو وزنیاک از گاراژ خانه والدین جابز برای سرهم کردن قطعات 50 کامپیوتر اول تولیدی شان استفاده کردند و هر کدام از این کامپیوترها را به مبلغ 500 دلار فروختند. حالا در سال 2017 اپل از لحاظ فروش بزرگترین شرکت تکنولوژی و اظلاعاتی دنیاست و دومین تولید کننده بزرگ موبایل در دنیا.

عکس اپل 1976

تصویر اپل و استیو جابز در گاراژ منزل پدرش

 

این مطلب را بخوانید  زندگی احد عظیم زاده میلیاردر ایرانی

Amazon آمازون

در سال 1994 جف بزوس چهارسال بعد ار اینکه لقب جوان ترین معاون در یک دفتر سرمایه گذاری در وال استریت را گرفت از کارش استعفا داد تا کارش را در حوزه فروش آنلاین کتاب شروع کند و این گونه سایت آمازون تاسیس شد.

در سال 2017 این شرکت بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان است و ارزش این شرکت  65 میلیارد دلار است.

 

عکس کارافرینی آمازون amazon

کارافرینی آمازون amazon

Google  گوگل

در سال 1998 لری پیج و سرگی برین دو فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد همان ابتدای کار تصمیم گرفتند که یک موتور جستجوگر اینترنتی تاسیس کنند. هدف آنها سامانه ای بود که تمتم اطلاعات موجود در اینترنت را در اختیار کاربرانش قرار دهد. در سال 2017 گوگل پر بازدید کننده ترین وب سایت در کل دنیا است.

تصویر گاراژ گوگل در سال 1998

تصویر گاراژ گوگل در سال 1998

 

ثروت آفرینی با دست خالی

باور کنید شما هم میتونید از همین جایی که هستید و با همین امکاناتی که دارید شروع کنید و به موفقیت و ثروت برسید فقط اگر ایمان داشته باشید و با شروع بر ترس هاتون غلبه کنید. بجای شکایت کردن از وضعیت موجود و تقصیر رو گردن حکومت ، دولت ، کشور ، مادر و پدر و …… انداختن بهتره مسدولیت 100% زندگی خودمون رو بر عهده بگیریم و آیندمون رو خودمون بسازیم.

به امید ایرانی آباد و ثروتمند

یادمون باشه کشور ثروتمند رو شهرهای ثروتمند ، یک شهر ثروتمند رو خانواده های ثروتمند و خانواده های ثروتمند رو افراد ثروتمند میسازن. پس ثروتمند و موفق باش دوست عزیزم

دوستدار تو : علی صادقپور

 

این مطلب را بخوانید  تهدید یا فرصت برای ثروت

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *