پولدار یا بی پول انتخاب شماست

پولدار یا بی پول انتخاب شماست.

سلام دوست عزیزم

شاید تعجب کنی مگر میشه انتخاب همچین موضوعی با من باشه و حتما میگی خب مشخصه همه میخوان پولدار باشن کی که میخواد فقر باشه .  امروز میخوام راجع به یک مساله مهم صحبت کنم. موضوع مهم امروز ” مدل ذهنی ” است.

تا بحال شده از خودت بپرسی مگر پولدارها چطوری فکر میکنند که این همه ایده پولساز به فکرشون میرسه و من هیچ ایده حتی معمولی هم به فکرم نمیرسه و اگر هم کاری رو انجام بدم همیشه شکست میخورم و پولم رو هم از دست میدم.

این مطلب را بخوانید  ثروتمندان ( میلیاردر ) ایرانی

پولدار یا بی پول انتخاب شماست

  • اینکه بعضی افراد در هر کاری که وارد میشن موفق و پیروز هستند و بعضی افراد در هر کاری شکست میخورن
  • بعضی افراد هر شغلی که داشته باشند نمی توانند پول خوبی بسازن و همیشه یا درامد ناچیزی دارن یا ورشکست میشن ، در عوض کسانی هم هستند که از هر چیزی پول میسازن و انگار تمام زمین و زمان با اینها همکاری میکنند که پولدارتر بشن
  • بعضی افراد فقط زنده هستن و کار میکنند و صبح تا شب جون میکنند فقط برای زنده ماندن و روز و ماه رو به آخر رسوندن ولی هیچ خبری از تفریح و استراحت و  سفر نیست . در عوض هستند کسانی که روابط عالی دارن و وقت زیادی رو با خانواده سپری میکنند و کار زیادی هم نمی کنند و واقعا لحظه لحظه زندگیشون رو زندگی میکنند و لذت میبرن

 

عکس فقرا و ثروتمندان

تفاوت مدل ذهنی فقرا و ثروتمندان

معمولا در مواجهه یا یک موضوع یکسان فقرا برروی مشکلات احتمالی و ثروتمندان برروی فرصتها ی احتمالی تمرکز میکنند.

 

این مطلب را بخوانید  ثروت سازی و کارافرینی با دست خالی

برنده یا بازنده مساله این است

دوست عزیزم اینکه ببازی اشکالی نداره و باختن یک رویداد ولی اینکه بازنده باشی یک مدل ذهنی است. این که برنده بشی یک رویداد ولی برنده بودن یک مدل ذهنی است.

اگر یکبار به شکلی که فکرشو نمیکردی پولت رو از دست دادی و به نقطه صفر یا زیر صفر رسیدی اشکال نداره ، سعی کن ببینی مشکل از کجا بوده و ازش درس بگیری و دوباره شروع کنی به ساختن آیندت و حتما چون تجربه بیشتری نسبت به قبل داری موفق تر و ثروتمند تر خواهی شد اما اگر دیدی یک مشکل مثل ورشکست شدن یا خراب شدن رابطه عاطفی داره دوباره و چندباره برای تو تکرار میشه اینو بدون قطعا و حتما یک جای کار مشکلی هست و باید بجای مقصر دونستن بقیه و زمین و زمان و دولت و….. بایستیم و از خودمون بپرسیم آیا همه مشکل دارن یا ممکن من یکجای کارم مشکل داره.

اگر یکبار در یک موضوعی باختی ممکن یک اتفاق باشه اما هرجا دیدی داره یک اتفاق با ریشه یکسان برات تکرار میشه بدون باورها و مدل ذهنی تو هست که داره اونها رو بوجود میاره.

این مطلب را بخوانید  دلایل ثروت افراد

 

پولدار یا بی پول انتخاب شماست

حالا با توجه به همین مقدار کم توضیحات باید متوجه بشیم که اگر یکبار پولمون رو از دست بدیم یا مدت کوتاهی بی پول باشیم شاید بشه گفت اتفاق ولی اگر این اتفاق زیاد تکرار میشه و یا مدت زیادی شده که بی پولی قطعا و حتما مشکلی در درون تو وجود داره که مانع رشد تو شده پس بهتره هر چه سریعتر اون رو پیدا کنی و فکری براش بکنی.

 

اگر میخوای بیشتر راجع به تفاوتهای ذهنی و عادات پول خرج کردن و پول در اوردن فقرا و ثروتمندان بدونی حتما کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول رو از لینک زیر دانلود کن و چندین بار گوش بده.

این مطلب را بخوانید  کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول ( فقیر )

 

خیلی خوبه حواسمان باشه رویدادها رو ما انتخاب نمیکنیم ولی مدل ذهنی مان رو خودمان میسازیم.

 

دوستار شما علی صادقپور

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *